Сортувальна станція «Екологічні» - Рівне
  • Про нас
  • Як сортувати
  • Допомогти проєкту
  • Контакти

Про організацію

Главная Про організацію

Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того самого часу, як воно з’явилося на землі, і чимдалі, тим вона стає серйознішою.

На сьгодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища.

У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан і т. ін.

Сміття утворюється і накопичується не лише у житлових приміщеннях, а й у офісах,адміністративних спорудах, кінотеатрах і театрах, магазинах, кафе й ресторанах, дитячих садках,школах, інститутах, поліклініках та лікарнях, готелях, на вокзалах, ринках чи й просто на вулицях.

В Україні нараховується 6,5 тисячі законних і близько 35 тисяч незаконних сміттєзвалищ, загальною площею 7% території, а це можна прирівняти до площі цілої Данії (понад 43 тисячі кв. км). І з кожним роком ситуація лише погіршується. За підрахунками екологів, Україна накопичила 54 млн кубометрів відходів; щороку сміттєві полігони поповнюються приблизно на 15-17 мільйонів тонн. На переробку йде лише десята частина зібраного сміття.

Викидаючи сміття, люди порушують один з основних екологічних законів — кругообіг речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом.

Але вихід є, як наглядно продемонстрували нам інші європейські країни, такі як Швеція, Німеччина, Австрія, тощо, і він полягає в його збереженні.В Європі діє роздільний збір сміття,встановлені спеціальні контейнери для сортування сміття. Зазвичай, розподіляють відходи на кілька основних категорій: пластик, папір, скло, органічні відходи та метал, після чого вони потрапляють у відповідні місця для іх переробки.

Аби вийти з екологічної катастрофи, Українцям потрібно змінити своє ставлення до сміття, навчитися сприймати його як цінну сировину. Для цього нам потрібно знову ж таки перейняти цей пройдений шлях, цей європейський досвід і почати сорувати сміття.

Саме для цього ми й започакували наш проект під назвою «Країна Зелених Змін», головною метою якого є відновлення та збереження природних ресурсів з одночасним покращенням екологічної ситуації в країні шляхом пропагування ідеї правильного сортування сміття та організації такого сортування в різних закладах.

Інструкція як сортувати

Рівне, вул. Хмільна, 40